Forum  Strona Główna



 

umorzenie odsetek od nieterminowego rozliczenia dotacji

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Pomoc publiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agunia




Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 50
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Czw 10:10, 17 Lis 2016    Temat postu: umorzenie odsetek od nieterminowego rozliczenia dotacji

Witam, sąsiadujący z moim urzędem miasta urząd, złożył wniosek o umorzenie naliczonych mu odsetek od nieterminowego rozliczenia dotacji celowej udzielonej mu przez mój urząd. Proszę o odpowiedz, czy rozpatrywać ten wniosek należy w ramach pomocy de minimis czy też należy odpowiedzieć zwykłym pismem wyrażając zgodę bądź nie, na umorzenie tych odsetek?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kazark




Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 95
Przeczytał: 10 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Czw 13:35, 17 Lis 2016    Temat postu:

nie pismo tylko decyzja, a czy pomoc czy nie to zależy co to za 'sąsiedni urząd" czy jest "przedsiębiorcą"

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agunia




Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 50
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Czw 14:20, 17 Lis 2016    Temat postu:

sąsiedni urząd miasta, to raczej nie przedsiębiorca więc nie będzie to pomoc de minimis. Jestem po rozmowie z naszym radcą dowiedziałam się, że to będzie ulga uznaniowa, czyli możemy zgodzić się na umorzenie tych odsetek, ale nie musimy. ponadto nie decyzją tylko pismem należy odpowiedzieć. Wiem już że nie zgodzimy się na to umorzenie, ale nie wiem jak uargumentować i na jakie przepisy się powołać

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kazark




Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 95
Przeczytał: 10 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pią 10:06, 18 Lis 2016    Temat postu:

- postawa prawna:art. 64 w związku z art. 55 ustawy o finansach publicznych
- czy Urząd Miasta (beneficjentem będzie chyba raczej Gmina) na pewno nie jest przedsiębiorcą - zgodnie z "szeroką definicją unijną" ? raczej pytanie czy prowadzi działalność zakłócającą konkurencje
- według mnie oczywiście uznaniowo, ale zdecydowanie w formie decyzji (art. 61)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agunia




Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 50
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Wto 13:34, 22 Lis 2016    Temat postu:

bardzo proszę o przykład takiej decyzji☺

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kazark




Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 95
Przeczytał: 10 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Wto 14:34, 22 Lis 2016    Temat postu:

niestety nie mam Sad

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agunia




Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 50
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Wto 14:59, 22 Lis 2016    Temat postu:

szkoda, bo już zgłupiałam i nie wiem co mam zrobić ☺. Ale i tak dziękuję bardzo za odpowiedź☺

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agunia




Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 50
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Wto 16:18, 22 Lis 2016    Temat postu:

nie mogę zrozumieć dlaczego podstawą będzie tutaj ustawa o finansach publicznych, choć faktycznie podane art. pasują do sytuacji ..... Wydaje mi się, że bardziej uchwała, którą mam w mojej gminie (uchwała w sprawie: określenia szczegółowych zasad, sposobu i trybu umarzania, odraczania lub rozkładania na raty spłaty należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny przypadających Gminie), w której jest zapis, że udzielenie lub odmowa udzielenia ulgi następuje w formie JEDNOSTRONNEGO PISEMNEGO OSWIADCZENIA WOLI uprawnionego organu, to przecież nie mogę wydać decyzji...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kazark




Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 95
Przeczytał: 10 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Wto 16:28, 22 Lis 2016    Temat postu:

bo to nie jest należność o charakterze cywilnoprawnym tylko publiczno-prawnym (art.61)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Pomoc publiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin