Forum  Strona Główna



 

Dochód z gospodarstwa rolnego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Podatki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AbCs




Dołączył: 20 Maj 2013
Posty: 96
Przeczytał: 8 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 14:40, 21 Mar 2018    Temat postu: Dochód z gospodarstwa rolnego

Jak wystawiacie zaświadczenia o dochodzie z gospodarstwa gdy stanowi ono współwłasność 1/2. Wyliczacie połowę czy podajecie dochód z całego gospodarstwa z wykaszaniem, że wnioskodawca jest współposiadaczem ?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kazark




Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 179
Przeczytał: 18 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Czw 9:08, 22 Mar 2018    Temat postu:

całość, wpisując tylko jakie udziały mają

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ZURAWINA




Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 12:09, 22 Mar 2018    Temat postu:

Ja nie wdaje zaświadczeń o dochodzie z gospodarstwa rolnego. Moim zdaniem jest to przekroczenie uprawnień gdyż zgodnie z art. 306b op organ podatkowy jest obowiązany wydać zaświadczenie, jeżeli chodzi o potwierdzenie faktów lub stanu prawnego, wynikających z prowadzonej przez ten organ ewidencji, rejestrów lub z innych danych znajdujących się w jego posiadaniu. Dochód z gospodarstwa rolnego nie jest w żaden sposób ewidencjonowany lub ustalany w postępowaniu podatkowym przez jakikolwiek organ. Należy podać tylko powierzchnię fizyczną i przeliczeniową. Dochód z gospodarstwa rolnego ustali organ, który żąda jego udokumentowania przez wnioskodawcę lub on sam. Poza tym zaświadczenie z wyliczonym dochodem na podstawie danych z GUS jest niebezpieczne ponieważ nie wszystkie instytucje go stosują (np. MOPS/GOPS stosuje do różnych zasiłków różne przeliczniki dochodu) i wasz podatnik może zostać przez Was poszkodowany a to wiadomo z czym się może wiązać ....

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kazark




Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 179
Przeczytał: 18 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Czw 12:30, 22 Mar 2018    Temat postu:


ZURAWINA napisał:
Ja nie wdaje zaświadczeń o dochodzie z gospodarstwa rolnego. Moim zdaniem jest to przekroczenie uprawnień gdyż zgodnie z art. 306b op organ podatkowy jest obowiązany wydać zaświadczenie, jeżeli chodzi o potwierdzenie faktów lub stanu prawnego, wynikających z prowadzonej przez ten organ ewidencji, rejestrów lub z innych danych znajdujących się w jego posiadaniu. Dochód z gospodarstwa rolnego nie jest w żaden sposób ewidencjonowany lub ustalany w postępowaniu podatkowym przez jakikolwiek organ. Należy podać tylko powierzchnię fizyczną i przeliczeniową. Dochód z gospodarstwa rolnego ustali organ, który żąda jego udokumentowania przez wnioskodawcę lub on sam. Poza tym zaświadczenie z wyliczonym dochodem na podstawie danych z GUS jest niebezpieczne ponieważ nie wszystkie instytucje go stosują (np. MOPS/GOPS stosuje do różnych zasiłków różne przeliczniki dochodu) i wasz podatnik może zostać przez Was poszkodowany a to wiadomo z czym się może wiązać ....


częściowo racja, ale nie widzę przeszkód w wydaniu zaświadczenia z wyraźnym zaznaczeniem że do dochód za rok 2016 wydany na podstawie art. 18 ustawy o podatku rolnym


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Grzechu




Dołączył: 04 Sty 2016
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:41, 23 Mar 2018    Temat postu:

Dokładnie jestem tego samego zdania co ZURAWINA. Wydaję zaświadczenia tylko o wielkości gruntów ponieważ żaden przepis nie wskazuje, że musimy to przeliczać na dochód.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Majka




Dołączył: 31 Paź 2017
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 11:53, 27 Mar 2018    Temat postu:

My wydajemy z dochodem.
Kiedyś na szkoleniu typowym na temat Zaświadczeń. powiedziano żeby robić tak:

Statystyczny dochód z gospodarstwa rolnego obliczony został na podstawie obwieszczenie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego
z dnia 22 września 2017 r. w sprawie wysokości przeciętnego dochodu z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego w 2016 r.

Niniejsze zaświadczenie wydano na wniosek zainteresowanego.

Pobrano w dniu 27-03-2018 r. opłatę skarbową w kwocie 17,00 zł, nr pokwitowania 2163982 .
na podstawie art.1 ust.1 pkt. 1 lit. b ustawy z 16-11-2006 r. o opłacie skarbowej
(zał. części II kol. 2 pkt.21) (t .j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1827 z poźn. zm.).

i my tak robimy i nie utrudniamy nikomu kto potrzebuje takiego zaświadczenia.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Podatki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin